Balíme ekologicky

packaging 

Jaké obaly používáme? Bylo by pro nás jednoduché a marketingově i hodnotnější, kdybychom si nechali dělat obaly na míru i s vlastním brandem/značkou. My ale nežijeme marketingově, ale lidsky. Proto je pro nás takové řešení nepřijatelné. Prodáváme potraviny zdravé výživy, biopotraviny, ekologickou drogerii. To se podle nás neslučuje s tím, vytvářet a používat zbytečně jednorázové obaly a produkovat tak nový odpad. Zdravé potraviny sami konzumujeme, snažíme se žít ekologicky a udržitelně. Proto používáme jako obalový materiál převážně obaly od dodavatelů, v kterých nám chodí zboží. Ale i obaly, které sháníme, kde se dá. Nedivte se tedy, pokud Vám dojde zboží například v krabici od vrtačky :), nebo krabice s potiskem, který ani neznáte.

Jako výplně balíků nejčastěji používáme prošlé reklamní letáky, případně noviny, a poté vše co nám chodí od dodavatelů. 

Na skleněné produkty používáme bublinkovou fólii (většinou použitou od dodavatelů, kteří nám dodávají křehké zboží), nejdůležitější je, aby Vám sklo tou někdy hodně strastiplnou cestou došlo nepoškozené a na to je stále bublinka jednoznačně nejspolehlivější. Vy ale můžete udělat to, že ji nakonec zrecyklujete ♻ do žlutých kontejnerů. A ono sklo, poté do zelených, děkujeme Vám.

A nakonec lepicí páska, tu používáme papírovou! Aby pro vás případná recyklace papírové krabice byla jednodušší. Snad jen v případě, kdy máme použitou krabici, které je vážně znatelně omotána páskou klasickou, použijeme ji také.

Prostě a jednoduše, dáváme všem těm obalům druhou šanci. Doufáme, že všechna tato řešení oceníte a budete z nich mít radost i Vy.

A pokud máte nějaký tip, co dělat ještě lépe, prosíme, napište nám ho. Případně jste-li z Brna a máte-li možnost mít nějaký obalový materiál, který bychom podle Vás využili, ozvěte se nám na: ahoj@biostory.cz budeme jenom rádi. :-)